Lietuvos žmogaus teisių asociacijos informacinis leidinys “Pozicija” 2014 Nr.1

Pozicija_2014 Nr.1 Pozicija_2014 Nr.1.el.versija

 

APGINKIME ŠEIMOS IR VAIKŲ ATEITĮ LIETUVOJE!  (Mokslo, kultūros ir meno darbuotojų kreipimasis į Lietuvos Respublikos Seimo narius ir į visus Lietuvos piliečius)  Vilnius 2014 m. kovo 20 d.
Neturime šeimos politikos…

Šiaurės Europos šalyse vaikų globa yra didžiulis verslas…

Vaiką iš Lietuvos galima įsivaikinti ir už pinigus…

Metas teisinės bendruomenės atstovams susivokti, kad sprendžiamas lietuvių tautos išlikimo klausimas…

Šios temos gvildenamos Lietuvos žmogaus teisių asociacijos 2014 m. leidinyje „Pozicija”  Nr. 1.

Medžiagą galima skaityti arba parsisiųsti:   „Pozicija” – Leidinio e-versija

Turinys :

MOKSLO, KULTŪROS IR MENO DARBUOTOJŲ KREIPIMASIS Į LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARIUS IR Į VISUS LIETUVOS PILIEČIUS
Europos Sąjungos tautų socialinė, ekonominė ir kultūrinė integracija pasireiškia
staigiais ne tik džiuginančiais, bet ir nerimą keliančiais gyvenimo formų pokyčiais. Lietuva
neabejotinai žengia pažangos keliu. Tačiau kartu ypatingą susirūpinimą kelia tai,
kad Lietuvoje ir Europoje nyksta, o dažnai ir sąmoningai naikinama pagarba per daugelį
amžių įsitvirtinusioms ir įvairiausiomis sąlygomis patikrintoms bendražmogiškoms gyvenimo
vertybėms.
…….
ŠEIMA – TAI VALSTYBĖS IMUNINĖ SISTEMA

Vasario 20 d. Seime įvyko tarptautinė konferencija„Vaiko teisių apsauga: ar valstybė perims tėvų vaidmenį?“. Ją surengė Lietuvos tėvų forumas, Lietuvos žmogaus teisių asociacija, Vakarų Lietuvos tėvų forumas ir Jaunimo sambūris „Pro Patria“. Konferencijoje dalyvavo Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Haraldas Tillbergas, Seimo nariai, valstybės institucijų, vaikų globos įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Pranešimus apie vaikų teisių apsaugą Šiaurės Europos šalyse bei Jungtinėje Karalystėje skaitė Šiaurės šalių žmogaus teisių komiteto prezidentė iš Švedijos teisininkėRuby Harrold-Claesson, advokatas iš Danijos Sørenas Bernhardas Lindegaardas ir žurnalistė iš Belgijos FlorenceBellone. Pastarosios ekspertės pranešimą konferencijosdalyviai išklausė ir bendravo su ja Skype programa.
Visi pranešėjai negailėjo kritikos Šiaurės Europos šaliųir Jungtinės Karalystės vaikų teisių apsaugos sistemoms.Buvo pateikti faktai, atskleidžiantys šių šalių vaiko teisiųapsaugos sistemų ydas, sulaužytus tėvų ir vaikų likimus,kai valstybės biurokratai, socialiniai darbuotojai vien tikformaliais pagrindais, prisidengdami įstatymo raide,atskiria visam laikui vaikus nuo tėvų, išardydami šeimas,pasmerkdami vaikus iki pilnametystės augti ne savo namuose.
Apie vaiko teisių problemas Lietuvoje pranešimus skaitė Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkasVytautas Budnikas, Labdaros ir paramos fondo „Algojimas“vadovė Aušra Stančikienė, Vakarų Lietuvostėvų forumo pirmininkė Kristina Paulikė, Lietuvos tėvų forumo narys, psichologas Andrius Atas bei ISADD Lietuva direktorė, šeimų konsultantė Jurgita Račė.
Konferencijoje taip pat kalbėjo Seimo nariai Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Povilas Gylys, Remigijus Šimašius ir RimantasDagys. Daugumos kalbėjusių nuomonės iš esmės sutapo: ne visa siūloma Šiaurės Europos šalių patirtis vaiko teisių apsaugos srityje Lietuvai yra priimtina, ir nepriimtinos yra 2013 m. kai kurių LR Seimo narių bei LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktos Vaiko teisių pagrindų įstatymo pataisos.

Spausdinami sutrumpinti konferencijos pranešimai.

Add a Comment

© Copyright 2024, LŽTA