Valstybės pagrindas šeima ir Seimo nariai

 Spalio 19 d. Seimas priėmė Šeimos stiprinimo įstatymą, kuriuo siekiama įtvirtinti šeimos stiprinimo įgyvendinimo principus ir kryptis užtikrinant šeimos politikos nuoseklumą, ilgalaikiškumą ir veiksmų tęstinumą kuriant šeimai palankią aplinką.

Dėl kintamų vertybių gali būti įvairių diskusijų. Tačiau svarbiausios jų nėra kintamos. Būtent dėl to jos yra įtvirtintos šalies Konstitucijoje. Konstitucijos 38 str. skelbia, kad „šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas“. Taigi šeima yra konstitucinė vertybė.

Žemiau pateiktose lentelėse matyti, kaip Seimo nariai balsavo saugant šią konstitucinę vertybę (šeimą).

Papildytose diagramose yra apibendrinti Seimo narių balsavimo rezultatai spalio 10 d., kai buvo pritarta šiam įstatymui po svarstymo (XIIP-4255(2)) ir spalio 19 d. – priimant šį įstatymą (XIIP-4255(3) ).

 Taigi visi, kuriems rūpi perspektyvos kurti šeimas ir auginti vaikus Lietuvoje, gali susipažinti su Seimo narių nuostatomis – saugoti valstybės pagrindus.

Neigiama arba palanki Seimo nario nuostata šeimai stiprinti, reiškia jo balsavimą UŽ įstatymo priėmimą, PRIEŠ įstatymą. Neigiama Seimo nario nuostata, jeigu jis SUSILAIKĖ balsuodamas. Diagramose matyti ir nuostatos tų Seimo narių, kurie dėl įvairių priežasčių nedalyvavo Seimo posėdyje:

 Seimo vadovai3

LLRA-KŠSF3

LSF3

LSDP3

LVŽS3

MSNG3

TS-LKD3

FTT3

Duomenys paimti iš Seimo svetainės:

Balsavimas spalio 10 d.

Balsavimas spalio 19 d.
Būsime dėkingi už  patarimus ir pastebėtas klaidas. Pastabas siųskite el.paštu: info@lzta.lt

Add a Comment

© Copyright 2024, LŽTA